AR&GE Haberler

Yeditepe Üniversitesi ile birlikte 9 ülkenin işbirliği sonucu yapılan RHIBAC projesinde en iyi mikrobiyal formülasyon Türkiye Yeditepe Üniversitesi'nden seçilerek proje paydaşı bütün ülkeler tarafından etkinliği kabul edilmiştir!

Sixth Framework Programme Priority 5. Rhizobacteria for Reduced Fertilizer Inputs in Wheat (FP6-FOOD-CT-2006-036297) Avrupa Birliği tarafından fonlanan proje kapsamında proje partneri olan 9 ülkenin bilim adamları ( Avusturya, Belçika, Brezilya, Şili İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail, Türkiye), 2007-2010 yılları arasında yapılan RHIBAC projesinin sonuçlarını açıkladı.

Proje ortakları Türk Bilim adamları Prof. Dr. Fikrettin Şahin ve Prof Dr. Metin Turan'ın yapmış oldukları mikrobiyal formülasyonun uygulanan ve test edilen tüm ülkelerde verimlilik ve kalite parametreleri üzerine en etkin formülasyona sahip olduklarını açıkladı. Global ve Yerel Basında yankı bulan bu büyük buluş için Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü değerli akademisyenlerimizi tebrik ederiz.

Bu buluşla inovatif yaklaşımları kullanıcılarıyla buluşturmak isteyen Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş.& Bactogen Biyoteknolojik Ürünler A.Ş.  mikrobiyal formülasyonların tescillenerek bu önemli buluşun ürün haline getirilip pazarlanması ile ilgili işbirliği içinde çalışmaktadır.

 

Galeri