Haberler

Prof. Dr. Metin TURAN hocamız TarımTürk'ün Patates Paneline konuk oldu.

Tarım Türk dergisinin Nevşehirde düzenlemiş olduğu 1. patates panelinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Metin TURAN '' “ Patateste Organik Beslemenin Yeri ve Önemi” konulu sunumu ile ilgi odağı oldu.

YEDİTEPE VE ÇAYKUR İŞBİRLİĞİ İLE 38000 HA ÇAY ALANI ORGANİK TARIMA GEÇTİ..

Antep Bulgur festivali ve Tiryaki Ziyaretimiz

Gaziantepte Tiryaki'nin bulgur ve fıstık üretim fabrikalarının ve fıstık üretim arazilerinin ziyaretini yaparak arazi ve üretimdeki talepler konusunda toplantı gerçekleştirildi. Tiryaki Holding Yön. Krl. Bşk. Sn. Ahmet Tiryaki Bey'in daveti üzerine katıldığımız Bulgur Festivalinde Başbakan yardımcısı Sn. Mehmet Şimsek açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Antepte Bulgur üreticilerinin nabzını tutan festivalde bulgurdan 101 çeşit yemek yapılmış ve 40 ın üzerinde basın mensubuna tanıtımı yapılmıştır.

Yeditepe Üniversitesi ve Antepfıstığı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü İşbirliği ile Hazırlanan ''Antepfıstığında Biyolojik Mücadele Alt Yapısının Geliştirilmesi tesis kurulumu projesi'' kapsamında tamamlamış olduğumuz tesis açılışını gerçekleştirdik.

Yeditepe Üniversitesi ve Antepfıstığı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü İşbirliği ile Hazırlanan ''Antepfıstığında Biyolojik Mücadele Alt Yapısının Geliştirilmesi tesis kurulumu projesi'' kapsamında tamamlamış olduğumuz tesis açılışını gerçekleştirdik. Açılışta Biyolojik mücadele laboratuvarının gezimi, tanıtımı ve arazi röportajları ile Bereket TV de bizlere eşlik etti. Açılıştan sonra Antep Zeugma Müzesinde değerli hocalarımız Antep fistiğinda Biyolojik Mücadele konulu panelde sunum yaptılar. Üniversitemiz hocalarından Prof. Dr. Metin Turan'da panelde Bitki Beslemenin Bitki Sağlığı Üzerine Etkileri konulu sunumu gerçekleştirerek üretici ve ilgililerin sorularını yanıtladı. Antep Fıstığı Araştırma Enstitüsü ile ortak yaptığımız projenin son ürünü olan tesis ve biyolojik mücadele ürününün Günaydoğu Anadolu Bölgemiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Rize Bactogen Organik Gübre Deneme Çalışması Basında

Yeşiltepe Organik Çay Projesi Basın Yansımaları

Organik Gübrede Dev İşbirliği Yeditepe-ÇAYKUR

BACTOGEN, GROWTECH EURASIA 2015, Antalya fuarı ana sponsoru oldu.

ESOGܒDE TARIM ÖĞRETİMİNİN 170’NCİ YILI KUTLANDI

Tarım Öğretiminin 170. yıl dönümünde Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Turan’ın Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yapmış olduğu “Sürdürülebilir Toprak Yönetimi ve Bitki Beslemede Biyoteknoloji” konulu sunumu büyük ilgi topladı.

Yeditepe Sağlık A.Ş, Uluslararası Akreditasyon Derneği tarafından 10 farklı uluslararası sertifika almaya hak kazandı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve Yurtdışı Hizmetleri Faaliyetler Stratejik Partneri Natural Products Scandinavia Nordic Organic Food Fair'a ortak stand ile katıldı

Eğitim: ÇAYKUR Genel Müdürlüğü, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde açılan çay alanlarının ıslahı kapsamında doku kültürü eğitimine katıldı

Ziyaret: Somali Devleti Türkiye Büyükelçisi Ekselansları Abdullahi Mohamed Ali Yeditepe Üniversitesi Onursal Kurucu Başkanımız Bedrettin Dalan’ı ziyaret etti

Yeditepe Üniversitesive Yeditepe Sağlık A.Ş. Silivri Belediyesi TÜRAM'da Prof. Dr. Metin Turan'ın Organik Tarım bilgilendirme sunumlarıyla destek verdiler.

Çaykur Genel Müdürlüğü Eylül Ayı Çaylık Dergisi Haberi

Natural Products Expo East All Things Organic-Biofach Amerika 2015, Baltimore Fuarına katıldık.

23 Eylül 2015 Tarihli Milliyet Gazetesi Sn. Bedrettin DALAN Özel Röportajı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. GROWTECH EURASIA 2015, Antalya fuarı ana sponsoru oldu.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. 16-19 Eylül 2015 tarihlerinde BIOFACH AMERICA 2015 NATURAL PRODUCTS EXPO,BALTIMORE Fuarına standıyla katılım sağlıyor.

İşbirliği: Yeditepe Üniversitesi - ÇAYKUR İşbirliğiyle Organik Tarım Toplantısı

Organik çay üretiminde biyoteknolojik yaklaşım konulu makalemiz agromedya dergisinde yayınlandı.

Organik çay üretiminde verim düşüklüğüne biyoteknolojik yaklaşımla son verildi.

Yön. Krl. Başkanımız ve Prof Dr. Metin Turan Hocamız Business Turk Channel TV'de Gülgün Feyman'ın sunumuyla ''Anlatacak Çok Şey Var'' programına konuk oldular!

Averio-Portekiz'de düzenlenen 3. Uluslararası Kakao, Kahve ve Çay Konferansına Katıldık..

''Antepfıstığında Biyolojik Mücadele Alt Yapısının Geliştirilmesi tesis kurulumu projesi çalışmaları''

Yeditepe Üniversitesi ve Antepfıstığı Araştırma İstasyonu Müdürlüğü İşbirliği ile Hazırlanan ''Antepfıstığında Biyolojik Mücadele Alt Yapısının Geliştirilmesi tesis kurulumu projesi''için ilk saha çalışmalarımıza başladık!

Mersin Gülnar Belediyesi Kültür Merkezi'nde Organik Tarım Bilgilendirme Toplantısı

Çaykur Genel Müdürü Sn. İmdat Sütlüoğlu Yeditepe Üniversitesi Ziyareti ve Tarımsal Alandaki İnovasyonları İnceleme Gezisi

Isparta Eğridir 19. Uluslararası Kiraz ve Vişne Çalışma Paneline Katıldık.

BİYOLOJİK GÜBRE VE BORA DAYALI ALTERNATİF TEKNOLOJİ İLE TARIMDA DON ZARARINI ORTADAN KALDIRACAK GÜBRE FORMÜLASYONLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE ÜRETİCİ KOŞULLARINDA KULLANIMI

AGROTIME Dergisi Mayıs Ayı sayısında Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü'nün 'Uykudaki Tohumlar Uyanıyor' başlıklı haberi yayınlandı!

SEKTÖRÜN EN İYİ DERGİLERİNDEN HARMANTIME HAZİRAN SAYISINDA; ROMANYA TARIMSAL SAHA ÇALIŞMALARIMIZ ve 50 YILLIK TOHUMLARININ YENIDEN YETİŞTİRİLMESİ HAKKINDAKİ MAKALELERİMİZ YAYINLANDI..

Yeditepe Üniversitesi, YU-AGAM ve Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. olarak 21 Mayıs 2015'te Sapanca'da gerçekleştirilen Doğal Yaşam 2015 Zirvesi açılışına katıldık!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Tanzanya Saha ve Pazarlama Çalışmaları

Basından Haberler-Çaykur Yeşiltepe Köyü Organik Çay Projesi

Çaykur Tanıtım Tırı Yeditepe Üniveristesi Bahar Şenliklerine Destek Verdi!

Yön. Krl. Başkanımız Emrah İnce'nin Harmantime Mayıs sayısında,Dubai Uluslararası Agrame Fuar izlenimleri isimli yazısı yayınlanmıştır.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş Yeşiltepe Köyü Projesi

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yeditepe Üniversitesi işbirliği ile Rize'de bir köyün Organik yetiştiriciliğin yaygınlaştırılmasını hedefleyen sosyal sorumluluk projesine imza attı!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Dünyanın En Büyük Lale Halısı Organizasyonunda Sultanahmet Meydanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ile görüştü!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Dünyanın En Büyük Lale Halısı Organizasyonunda Sultanahmet Meydanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ile görüştü!

ÇAY BAHCELERİNE ORGANİK GÜBRE UYGULAMA ESASLARI

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş'den yine bir ilk BACTOCOLD!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. yine bir yenilikle bir ilke imza atıyor!

Romanya da öncülerinden Orsagro Trade şirketinin daveti

6 mart 10 mart 2015 tarihlerinde organik tarımın Romanya da öncülerinden Orsagro Trade şirketinin davetlisi olarak Kostencede organik tarım yapılan arazileri arge ekibimizle inceledik,toprak numunelerini.aldık ve analizlerimizi gerçekleştirdik...

BURSA M.Kemalpaşa Ticaret odasının daveti

Prof.Dr.Metin TURAN hocamın brifingiyle, BURSA m.kemalpaşa Ticaret odasının davetlisi olarak ,Bursa M.kemalpaşa ilçesi ticaret odası toplantı salonunda saat 14:00 da başlayan seminerimizde ; Monsanto ve Tat A.Ş. başta olmak üzere , Aslanoba Gıda, United Genetics, Assan gıda ve Sütaş firması tarafından bölgede yaptırılan sözleşmeli ekimi daha yaygın ve etkin hale getirebilmek için üreticinin kendisine ulaşmak maksadıyla etkinlik düzenlendi.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Agrame uluslararası fuarına katıldı

16 mart 18 mart tarihleri arasında Ortadoğu'nun en büyük tarım fuarı olan Agrame uluslararası fuarına Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. 24 m2 stand ile katıldı ve ziraii inovasyon dalında yarışmaya katılarak sertifika ile organik gübreleri ödüllendirildi....

Yeditepe Üniversitesi ve Çaykur A.S arasında imzalanan protokol

Yeditepe Üniversitesi ve Çaykur A.S arasında 31.Aralık.2014 tarihi itibariyle Rize Ardeşen ilçesi Yeşiltepe köyünün, Yeditepe Üniversitesi önderliğinde, Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. tescilli organik gübreleri ve Arge ekibiyle, organik tarıma bedelsiz olarak geçirilmesi için protokol imzalanmıştır.

Cnntürk Röportajı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Biofach nuremberg standında Cnntürk ekonomi müdürü Emin ÇAPA tarafından yapılan röportaj 25 şubat çarşamba saat 16:00 da Cnntürk kanalında yayınlandı..

Çamlıhemşin bölgesi bilgilendirme ziyareti

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Rize organik gübre arge ekibi Çamlıhemşin bölgesinde organik cay yapan köylerin muhtarları ve ziraat odası başkanı ile organik çay bilinçlendirme toplantısı icra ettiler..

Atasancak Çiftliğini ziyaretimiz

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Ynt.krl.bsk Emrah İNCE ve Prof.Dr.Metin TURAN,Ataholding iştiraki Atasancak çiftliğini ziyaret edip Organik Tarım ve Organik Gübrelerimiz ile ilgili bilgilendirme de bulundu..

Biofach Messe Avrupanın en büyük uluslararası organik fuarı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. organik gübreleri ile Biofach Messe Avrupanın en büyük uluslararası organik fuarına Türkiye pavyonunda ayrılan 16 m2 standla katıldı...

Kilizi organik zeytinyağı üreticileri entegre tesisinin açılış töreni

Kilizi organik zeytinyağı üreticileri entegre tesisinin açılış törenine katıldık. Törende açılışı sn kalkınma bakanımız Cevdet YILMAZ gerçekleştirdi.

Organik Gübre Bilimle Harmanlandı

Agromedya Dergisinin Ocak-Şubat 2015 de yayınlanan Organik Gübre ile ilgili röportajı.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. 2015 AGRAme Ödüllerinde Tarım Yenilik Ödülleri-Ziraat Kategorisinde Finale Kaldı!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. 16-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan AGRAme 2015 fuarında ülkemizi temsil edecektir. Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Orga-Mic projesiyle 2015 AGRAme Ödüllerinde Tarım Yenilik Ödülleri-Ziraat Kategorisinde finale kalan 4 aday arasında yer almıştır. Sevincimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor, ülkemize bu ödülü kazandırmayı temenni ediyoruz.

Prof. Dr. Turan tarımda doğru bilinen yanlışları anlattı

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Öğrentim Üyesi Prof. Dr. Metin Turan, Denizli’deki çiftçilere ‘tarımsal Uygulamalarda Doğru Bilinen Yanlışlar’ konulu bir konferans verdi. Turan, sektör temsilcilerinin bilimsel yöntemleri kullanmalarını istedi.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Rapunzel firmasıyla İşbirliği Görüşmelerinde Bulundu

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Rapunzel firması ile İzmir'de işbirliği görüşmelerinde bulundu.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Emrah İnce ve Proje Yöneticimiz Prof. Dr. Metin Turan, yıllık ticaret kapasitesi 4000 tona ulaşan Seferihisar Mandalina Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti. 90 üyesi bulunan kuruluş, kendi faaliyet alanındaki en büyük birlik.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri 10 Yaşında!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. kuruluşunun 10. yıldönümünü Hocamız ve Proje Yöneticimiz Prof. Dr. Metin Turan, Adana bayi adayımız, Can Agro sahibi Yaşar Bey, Anatolia Tarım'dan Yüksel Bey ve çalışma arkadaşlarımız ile kutladı. Nice 10 yıllara!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve Agrofertrans İstanbul'da bir görüşme gerçekleştirdi

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. uluslararası iş ve ortaklık imkanlarını değerlendirmek üzere Agofertrans şirketiyle bir görüşme gerçekleştirdi.

Agromedya ile Organik Tarım Vizyonu Hakkında Röportaj

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Emrah İnce 9 Ocak Cuma günü Agromedya dergisi editorü Sn. Yeşim Sevmezler ile Bactogen Organik Gübreler, Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin organik tarım vizyonu ve faaliyetleri hakkında bir söyleşide bulundu. Röportajın tamamı, Agromedya'nın Ocak-Şubat sayısında.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş., Union Chemicals'ın Jebel Ali Free Zone, Jazfa/Dubai'deki Fabrikasını Ziyaret Etti

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş., Union Chemicals'ın Jebel Ali Free Zone, Jazfa/Dubai'deki Fabrikasını Ziyaret Etti

Yeditepe Üniversitesi ve Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Kazakistan'da!

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Rofa Group ile imzaladığı anlaşma gereği Kazakistan/Astana'nın kuzeyindeki tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Bu ziyaret çerçevesinde Rektörü de ziyaret edildi.

Şirketimiz yeni yıl kutlaması için biraraya geldi.

Şirketimiz yeni yıl kutlaması için biraraya geldi.

Yönetim Kurulu Başkanımız YUMED ile bir araya geldi

Yönetim Kurulu Başkanımız Emrah İnce, Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin (YUMED) Büyük Klüp'te düzenlediği Business Network toplantısına katıldı. Faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmede bulundu.

İzmir, Ödemiş'te Südürülebilir Tarım Brifingi

İzmir Ödemiş İlçe Tarım Müdürlüğü ve Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. organizasyonu ile İzmir ili Ödemiş ilçesinde 27 Aralık tarihinde "Sürdürülebilir Tarım Brifingi" Prof. Dr. Metin Turan tarafından verilmiştir.

Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi

Tarım sektöründe %100 insan ve çevre dostu çözümler yaratma arayışında olan Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Şanlıurfa'da 22-23 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi'nde aktif olarak yer aldı. GAP TAEM Eğitim Merkezi'ndeki etkinlikte Proje Yöneticimiz Prof. Dr. Metin Turan

Kütahya Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Brifingi

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. Kütahya Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen etkinlikte tarım sektörünü ve tüm paydaşları ilgilendiren gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yeditepe Sağlık Hizmetleri Growtech Tarım Ödülünü Kazandı

Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. BACTOGEN ORGANİK/MİKROBİYAL GÜBRELER ile, 7. kez düzenlenen Growtech Tarım Ödülleri yarışmasının jürisi tarafından

Samsun Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Ziyareti

Samsun Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği’nde sunum ve deneme yapıldı. Sayın Kaymakam Caner Yıldız makamında ziyaret edildi ve bilgi verildi.

Denizli Tarım Heyeti Bilgilendirme Gezisi

Denizli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hamdi Gezici, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nden temsilciler ve beraberlerindeki çiftçilerimiz Yeditepe Sağlık Hizmetleri'nin faaliyetlerini yerinde gördüler.

Growtech Eurasia 2014, 14. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı Co-Sponsoru Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş. oldu

Sektöründe bir öncü konumuna yükselmekte kararlı olan BACTOGEN ve Yeditepe Sağlık Hizmetleri A.Ş., 600’ün üzerinde şirketin katılım gösterdiği ve 70.000 ziyaretçinin ilgi gösterdiği bu büyük fuarı “Co-Sponsor” olarak destekleme kararı almıştır.

Basın Haberleri

İlk ürünleri Avrupa Birliği tarafından desteklenen RHIBAC Projesi'nde Türk bilim adamları tarafından geliştiren BACTOGEN, medyada geniş yer bulmuştur.